Meie Eesti

Meeste seas on populaarseim Keskerakond ja naiste seas Reformierakond (0)

Maakond Pealinn 21.04.2017 11:04 18

Aprillis oli meeste seas populaarseim partei Keskerakond. Keskerakonna reiting näitab valijate positiivseid ootusi valitsuskoalitsiooni suhtes ning riigieelarve strateegia osas tehtud otsuste järel võib eeldada positiivset mõju järgmistes uuringutes, ütles Keskerakonna peasekretär Jaak Aab


Aprillis oli meeste seas populaarseim partei Keskerakond ja naiste seas Reformierakond, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Meestest toetas Keskerakonda 23,7, Reformierakonda 21,4, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 17, Vabaerakonda 15, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 12,1, Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 5,6 protsenti. Napilt alla valimiskünnise jäi erakond Eestimaa Rohelised, mida toetas 4,9 protsenti.

Naistest toetas Reformierakonda 27,5, Keskerakonda 25,9, SDE-d 18,6, EKRE-t 11,3, Vabaerakonda 7,6 ja Eestimaa Rohelisi 5 protsenti. Ülejäänud parteide toetus jäi alla 5 protsendi.

"Tõeneäoliselt on ootused üleval ja üht-teist neist ootustest realiseerus nüüd ka riigeelarve läbirääkimistes, aga eks see kajastub nüüd juba järgmistes reitingutes," rääkis Aab reedel avaldatud erakondade populaarsusuuringu tulemusi kommenteerides. "Numbrid näitavad, et toetus valitsusele on pigem positiivne," lisas Aab.

Uuringufirma Kantar Emor poolt BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringu kohaselt on sarnaselt märtsiga sisuliselt võrdne valitsuskoalitsiooni juhtiva Keskerakonna ja opositsiooni suurima jõu Reformierakonna toetus. Keskerakonda toetas 24,8 ja Reformierakonda 24,5 protsenti küsitletutest

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA