Eesti toetab OSCE rolli konfliktilahenduses (0)

Riik Välisministeerium 17.07.2017 10:07 31

Täna toimus Austrias Mauerbachis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite mitteametlik kohtumine, kus eesistuja Austria eestvedamisel arutati OSCE rolli Euroopa poliitilise dialoogi edendamisel ja usalduse taastamisel ning ekstremismi ja radikaliseerumise ennetamisel.

Eesti delegatsiooni juhtinud välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu ütles sõnavõtus, et usalduse taastamine sõltub olulisel määral püsiva lahenduse leidmisest Venemaa-Ukraina konfliktile. „Konflikt Ukrainas koos Krimmi ebaseadusliku annekteerimisega on paisanud Euroopa julgeolekusüsteemi sügavasse kriisi,“ ütles Teesalu. „Kutsume kõiki OSCE osalisriike üles täitma rahvusvahelisi õigusnorme ning OSCE raames endale võetud kohustusi, sest ainult nii saab usalduse taastamise eesmärgil peetav dialoog kanda vilja,“ lisas ta.

Teesalu rõhutas ka OSCE Ukraina erivaatlusmissiooni tegevuse olulisust. „Missiooni vaatlejatel on väga tähtis roll kohapealse olukorra edasiandmisel. Vaatlejatele peab olema tagatud julgeolek ja ligipääs kogu konfliktitsoonile, et nad saaksid takistamatult oma tööd teha,“ lausus Teesalu. „Eesti osaleb missioonil seitsme vaatlejaga ja toetab seda ka rahaliselt. Samuti oleme valmis panustama ka vaatlejate koolitusse,“ lisas ta.

Poliitikaosakonna peadirektor Teesalu kõneles oma sõnavõtus veel OSCE institutsioonide ja missioonide rollist konfliktiennetuses ja demokraatlike institutsioonide ülesehitamisele kaasa aitamisel ning pidas oluliseks neile piisavate vahendite tagamist.

Lisaks kohtus Teesalu Mauerbachis täna ka Kanada valitsuse esindajaga parlamendis Matthew DeCourcey'ga, kellega arutas peamiselt Euroopa Liidu ja Kanada suhteid ning Euroopa julgeolekut. Teesalu kohtus ka Valgevene asevälisministri Oleg Kravtšenkoga, kellega käsitleti Eesti ja Valgevene suhteid ning Euroopa Liidu idapartnerlust.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskZaN3ic 

Lisainfo:

Mariann Sudakov
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7628
521 6821
press@mfa.ee
www.vm.ee
 

Kõik uudised
Loe kogu uudist - Välisministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA