Mikser: Euroopa Liidu laienemine aitab kaasa Euroopa turvalisuse ja kodanike heaolu kasvule (0)

Riik Välisministeerium 17.07.2017 10:07 34

Tänasel Euroopa parlamendi väliskomisjoni istungil Eesti EL Nõukogu eesistumise põhiteemadest ja tegevustest ülevaadet andes rõhutas välisminister Sven Mikser, et Euroopa Liidu laienemine on edulugu, mis on aidanud kaasa Euroopa stabiilsuse ja kodanike heaolu kasvule. Välisminister kõneles EP väliskomisjonis Euroopa Liidu laienemispoliitikast, ida- ja lõunapartnerlusest ning rändeküsimustest.

“Laienemispoliitika toob ja on toonud inimeste igapäevaellu häid muudatusi ning annab võimaluse liikuda, töötada, õppida kõikides Euroopa Liidu riikides, nii nagu viimase 13 aasta jooksul on see võimalus olnud ka Eesti elanikel,” ütles Mikser. Eesistujana seisab Eesti hea selle eest, et ELi laienemispoliitikat viiakse ellu vastavalt kehtestatud põhimõtetele ja iga riigi reaalset tegevust arvestades. 

Välisministri sõnul peab neil riikidel, kes jagavad ELi põhiväärtusi, austavad demokraatia ja õigusriikluse põhimõtteid ning vastavad liitumistingimustele, olema võimalus laienemisprotsessis edasi liikuda.

Rände välismõõtmest rääkides ütles Mikser, et rändevoogude vähendamise ja vähenemise võimalus tähendab Euroopa Liidu välispiiride tõhusat kontrolli, EL-Türgi kokkuleppe jätkuvat toimimist ning rände lähteriikidega tegelemist. “Eesistujana teeb Eesti koostöös Euroopa Komisjoni ja ELi välisteenistusega kõik selleks, et lõhkuda inimkaubitsejate ärimudeleid, vähendada inimeste hukkumist merel ning suurendada Liibüa ranniku- ja piirivalve võimekust,” kinnitas välisminister. Reageerimaks operatiivselt Liibüa rannikul toimuvale eraldas Eesti möödunud nädalal miljon eurot ELi Aafrika Usaldusfondile.

Eesistujana on üks Eesti eesmärke hoida tähelepanu all ELi idapartnerlust ja aidata kaasa nende riikide lähenemisele ELile. Siin on oluline toetada Ukrainat, Gruusiat, Moldovat, Valgevenet, Aserbaidžaani ja Armeeniat nende reformiteekonnal, näidata meedia sõltumatuse ja strateegilise kommunikatsiooni vajadust ning teavitada ka avalikkust meie koostöö edusammudest. Samuti tegutseb Eesti eesistujana selle nimel, et tõhustada koostööd ELi lõunanaabritega ja pöörata suuremat tähelepanu turvalisusele, konfliktide ennetamisele ning terrorismi, radikaliseerumise ja inimkaubanduse vastu võitlemisele.

EP väliskomisjon tundis huvi veel ka julgeoleku- ja kaitsekoostöö ning EL-Aafrika tippkohtumise vastu.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157683946765470

Lähem info:

Tiina Maiberg
Välisministeerium
Islandi väljak 1
15049 Tallinn
Tel: +372 6377 253
Mob: +372 53 008 703
www.vm.ee
 

Kõik uudised
Loe kogu uudist - Välisministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA