Mikser: humanitaarkriiside lahendamiseks on vaja eelkõige poliitilist tahet ja julgust (0)

Riik Välisministeerium 17.07.2017 10:07 30

Täna tutvustas välisminister Sven Mikser Brüsselis Euroopa Liidu Parlamendi arengukoostöö komiteele Eesti eesistumise prioriteete humanitaarabi valdkonnas.

Minister alustas oma kõnet tänuga Euroopa Parlamendile toetuse ja pühendumuse eest humanitaarabi teemadele. “Euroopa Liit ja tema liikmesriigid on üheskoos maailma suurim humanitaarabi andja. Euroopa Parlamendil on selles oluline roll,” märkis Mikser.

“Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteet on vajaduspõhise humanitaarabi andmine ja humanitaarse tegutsemisvälja  kaitse. Samuti pöörame erilist tähelepanu pikaajalisele ümberasustamisele, mis on praegu võrreldav Teise maailmasõja aegse tasemega,” ütles välisminister. „Humanitaarmeetmed vaid leevendavad kannatusi. Humanitaarkriiside lahendamiseks on vaja eelkõige poliitilist tahet ja julgust,“ rõhutas ta.

Kriiside ennetamisest ja kriisidega hakkamasaamisest kõneldes märkis välisminister Mikser, et oluline on aidata  riikidel paremini ise raskustega toime tulla. “Humanitaarabi ja arengukoostöö peavad habrastes riikides käima käsikäes. Peame suurendama pingutusi, et esmavajadusi rahuldava humanitaarabi kõrval hakatakse tegelema ka tulevikku vaatava arengukoostöö planeerimisega,” ütles Mikser.

Välisminister lisas, et Eesti keskendub oma EL eesistumise ajal abi tõhususe tõstmisele ja uuendusmeelsele lähenemisele humanitaarvaldkonnas. “Tahame näha erasektori tugevamat kaasamist, et luua innovaatilisi lahendusi humanitaartöös. Uued tehnoloogiad ja digilahendused viivad abi kiiremini ja soodsamalt kohale ja tagavad suurema läbipaistvuse ja tõhususe,” märkis Mikser.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsm11TtNy

Lisainfo:
Maria Belovas
Peadirektor
Avalike suhete osakond
Välisministeerium
516 0043
637 7654
 

Kõik uudised
Loe kogu uudist - Välisministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA