Maasikas: Eesti on eesistujana avatud ja koostööaldis (0)

Riik Välisministeerium 17.07.2017 10:07 27

Täna pealelõunal Euroopa Liidu parlamendi põhiseaduskomisjoni (AFCO) ees kõneldes ütles Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas, et Euroopa Liit peab keskenduma konkreetsete tulemuste saavutamisele ning suunama kogu oma energia sellele, et Euroopa Liidust saaks parem elupaik.

“Me peame pidevalt Euroopa Liitu tugevdama, keskendudes konkreetsetele tulemustele ja näidates, et Euroopa Liidu väärtustel on ka praktiline külg,” ütles Maasikas.

Avatud majandus aitab luua uusi töökohti ja luua selget ning arusaadavat ettevõtluskeskkonda, turvaline Euroopa tähendab ka välispiiride tugevat kaitset, digilahenduste kasutamine läbib kõiki Eesti eesistumisvaldkondi. Maasika sõnul on “tõeline digitaalne Euroopa meil aga alles siis, kui kaob geoblokeering ja suudame saavutada üksmeele digitaalse ühisturu osas.”

Eesistujana ootab Eesti Komisjonilt peatselt andmete vaba liikumise ja uuendatud küberkaitsestateegiat. “Me näeme iga päev, kuidas infoühiskond muudab meie töö iseloomu. See tuletab meelde vajadust pöörata tähelepanu ka töötingimustele, oskuste arendamisele ja töö- ning pereelu ühildamisele,” ütles eriesindaja.

Euroopa parlamendi põhiseaduskomisjoni pädevuses olevatest teemadest tulid esitlusel kõne alla Brexit,  parlamendi kohtade jaotus, läbipaistvusregister, valimisõigus, uurimisõigus ja poliitiliste parteide rahastamine. Eesistujana on Eesti igati avatud ja soovib neis küsimustes parlamendiga tihedat koostööd teha.

Parlamendi kohtade jaotus on keeruline teema, aga sellekohane otsus on vaja vastu võtta sel suvel, et tagada liikmesriikidele sujuv kohanemisaeg uute reeglitega. Läbipaistvusregister ja lobistide mõjutustegevuse läbipaistvamaks muutmine on üks Eesti prioriteete ning lähiajal tuleb see koostöös parlamendiga taas arutlusele. Valimisõigus käsitleb kolmandate riikides elavate EL kodanike valimisvõimalusi ja ka see on teema, mille arutelusid Eesti eesistujana edasi veab.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157683980381470


Lähem info:

Tiina Maiberg
Välisministeerium
Islandi väljak 1
15049 Tallinn
Tel: +372 6377 253
Mob: +372 53 008 703
www.vm.ee

Kõik uudised
Loe kogu uudist - Välisministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA