Meie Eesti

Riigikogu kantselei direktor ametikohal alustas tööd Peep Jahilo

Maakond Pealinn 17.07.2017 12:07 24

Alates tänasest alustab riigikogu kantselei direktorina tööd teenekas diplomaat Peep Jahilo.


Riigikogu kantselei senise juhataja Maria Alajõe tähtajaline leping lõppes 14. juulil, riigikogu juhatus valis märtsis Jahilo uueks kantselei direktoriks 26 kandidaadi seast, teatas riigikogu pressiesindaja BNS-ile.

"Astun ametisse põksuva südamega, sest riigikogu ja selle kantselei näol on tegu ühe olulisima põhiseadusliku institutsiooniga Eestis," ütles Jahilo. "Annan omapoolse panuse selleks, et riigikogu tegevus oleks kõigile arusaadav ja maine tugev. Loodan uues ametis ära kasutada ka neid oskusi ja kogemusi, mida olen omandanud 25 aasta jooksul diplomaatias ning välisministeeriumis tegutsedes.“

Jahilo ametiaeg algas 15. juulil ning kestab viis aastat.

Jahilo on töötanud Eesti suursaadikuna Hollandis, Indias, Albaanias, Kreekas, Küprosel, Islandil ja Norras. Ta on olnud Eesti alaline esindaja OPCW juures ning nõunik ja ajutine asjur Ühendkuningriigis.

Aastatel 2009-2012 oli Jahilo välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsler. Ta on töötanud samas ka siseauditi osakonna ja personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 1992-1993 oli ta presidendi välisnõunik.

Riigikogu juhatus kuulutas kantselei direktori konkursi välja jaanuaris.

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.