64 MP sensorid jõudsid või jõuavad kohe mobiilidesse

64 MP sensorid jõudsid või jõuavad kohe mobiilidesse Kaido Einama 25. juuni 2019 - 22:44 Alles purustas Sony oma 48 MP mobiilisensoriga megapikslite rekordi mobiilis, kui juba maikuus teatas Samsung, et toob välja 64 MP kaamerasensori. Nüüd...

64 MP sensorid jõudsid või jõuavad kohe mobiilidesse
64 MP sensorid jõudsid või jõuavad kohe mobiilidesse
Samsungi 64 MP kaamerasensor ISOCELL Bright GW1 64MP mobiilidele.
Kaido Einama 25. juuni 2019 - 22:44

Alles purustas Sony oma 48 MP mobiilisensoriga megapikslite rekordi mobiilis, kui juba maikuus teatas Samsung, et toob välja 64 MP kaamerasensori. Nüüd on esimene telefon sellise sensoriga väljas ja kohe tulevad ka teised järele. Megapikslite võidujooks on saanud uue hoo.

Samsungi uus sensor ISOCELL Bright GW1 64MP on erilise ehitusega. Kui valgust vähe, teeb ta "kõigest" 16 MP pilte, sest neli kõrvuti olevat kaamerapikslit hakkavad siis "tetracellis" ühe pikslina tööle ja suudavad vähest valgust paremini koguda. Kui aga teed klõpsu eredas valguses, saab sensor hakkama meeletu hulga valgusinfo kokkukuhjamisega. Ka HDR on selle kaamerasensoriga tunduvalt dünaamilisema ulatusega kui senistel mobiilikaameratel.

Esimene mobiiltelefon, mis ilmselt sai valmis uue Samsungi sensoriga, on meie jaoks suhteliselt tundmatu Realme. 

Meile tuttavamad on siiski esimesed 64 MP sensoriga kaamerad kas Samsungilt endalt (Samsung Galaxy A70s) või Xiaomilt - kõik peaksid juba sel aastal välja tulema. Ennustatakse, et aasta lõpus näeme ehk isegi esimesi 100 MP sensoriga mobiilikaameraid.