Brüsselis tähistatakse humanitaarabikonsensuse 10. aastapäeva (0)

Riik Välisministeerium 11.10.2017 10:10 20

Täna esines välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Brüsselis Euroopa Parlamendis sõnavõtuga Euroopa Liidu humanitaarabikonsensuse 10. aastapäeva tähistamise üritusel, milles ta rõhutas konsensuse vundamendiks olevaid väärtusi ja humanitaarolukorra leevendamise vajalikkust.

“Tänase üritusega tähistame humanitaarabikonsensuse 10. aastapäeva ning rõhutame taaskord üle väärtused, millele see põhineb. Nendest peamised on humaansus ja neutraalsus, erapooletus ja iseseisvus, rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste austamine,“ ütles asekantsler Reinart. „Humanitaarabi osutamine on meie moraalseks kohustuseks ning Eesti Euroopa Liidu eesistujana hoiab konsensuse väärtusi ELi liikmete lähtepunktina selles vallas,“ rõhutas ta.

Asekantsler avaldas kahetsust selle üle, et abivajajate hulk on maailmas kasvanud. „Kui 10 aastat tagasi humanitaarabikonsensus ELi liikmesriikide poolt allkirjastati, suunati humanitaarabi 27 miljonile inimesele. Tänapäeval seisame silmitsi olukorraga, kui abisaajaid on ligi 100 miljonit inimest, abivajajaid aga veelgi rohkem,“ ütles Reinart.„Euroopa Liit koos tema liikmesriikidega on juba maailma suurim humanitaarabi doonor, kuid peame veelgi rohkem pingutama erinevate kriiside ja pingekollete tagajärgede leevendamiseks,“ sõnas asekantsler.

Üritusest osa võtnud Euroopa humanitaarabi ja kriisijuhtimise volinik Christos Stylianides rõhutas samuti, et konsensus on ELi humanitaarabi vundamendiks. “See on meie ühiseks kompassiks navigeerimaks väljakutsete rohke maailma tormilisel merel,” ütles ta. “Me peame oma tööd jätkama. Me peame tagama selle, et humanitaarabi osutamine sihtpunktides põhineks konsensusest tulenevatel põhimõttetel. Siin ei ole ruumi kompromissiks,” kinnitas volinik Stylianides.

Euroopa humanitaarabikonsensus kirjutati alla 2007. aastal ning see määratleb Euroopa Liidu  ühised põhimõtted ja head tavad humanitaarabi andmisel. Lisainfo humanitaarabikonsensuse kohta: http://ec.europa.eu/echo/files/aid/countries/factsheets/thematic/consens... (PDF)

Fotod: flic.kr/s/aHsm6KTaYb

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee  
56675362

Kõik uudised
Loe kogu uudist - Välisministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA