Saksas lekkinud dokument ennustab liidu lagunemist: Euroopa Liidu lagunemise oht on suur, kirjeldab Saksa armee raport (0)

Teine meedia Rahvuslane 8.11.2017 01:11 70

Ajaleht Der Spiegel on saanud enda valdusesse veebruari lõpus Kaitseministeeriumi poolt avaldatud 102-leheküljelise raporti "Strateegiline prognoos 2040", milles tuuakse välja kuus võimalikku tuleviku stsenaariumit vahendab Express.co.uk.

Bundeswehr spekuleerib, kuidas sotsiaalsed suundumused ja rahvusvahelised konfliktid võivad mõjutada Saksa julgeolekupoliitikat järgnevatel aastakümnetel.

Vähemalt ühes stsenaariumis ennustatakse liidu lagunemist. Selle stsenaariumi kohaselt tekiks Ida vs Lääs olukord, kus mõned Euroopa riigid on peatanud Euroopa integratsiooni ning moodustanud Ida-Euroopa bloki.
Selles nähakse ette, et Euroopa Liidu laienemine on läbi, üha rohkem riike on liidust lahkunud, väärtussüsteemid on lagunenud ning globaliseerumine lõppenud.
Antud raport on külm dušš neile, kes tahavad palju suuremat EU integreerumist ja näevad seda ainuvõimaliku lahendusena. Kummaline, et ajal mil tehakse suuri jõupingutusi Euroopa Ühendriikide moodustamiseks, mängib Saksamaa täiesti avalikult mõttega liidu lagunemisest...
Loe kogu uudist - Rahvuslane Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA