Probleemkomisjon moodustas rahvastikupoliitika töörühma (0)

Riik Riigikogu 14.11.2017 12:11 12

Probleemkomisjoni esimees Siret Kotka-Repinski peab oluliseks, et Eesti rahvastikupoliitika põhineks ühistel põhimõtetel ja väärtustel. „Kuna rahvastikupoliitika on mitmetahuline valdkond, siis läbiarutamist vajavad paljud teemad. Seepärast kutsusime kokku valdkonna ekspertidest koosneva töörühma, et neid teemasid põhjalikult käsitleda. Nii saame olla kindlad, et rahvastikupoliitika põhialused saavad terviklikud ning hästi läbi mõeldud,“ ütles Kotka-Repinski.

„Rahvastikupoliitika alused on ka sedavõrd kaalukas dokument, et sobib kenaks sünnipäevakingiks Eesti Vabariigile,“ lisas Kotka-Repinski.

Probleemkomisjoni liikme Monika Haukanõmme sõnul on rahvastikupoliitika aluseid vaja, et peatada Eesti rahvastiku vähenemine. „Rahvastikupoliitika põhialustest peab saama valdkondade ülene alusdokument, et kõikide edasiste tegevuste ja arengukavade elluviimisel tegelikult ka võetakse arvesse kirjapandud põhimõtteid. Vastasel korral pole asjal sügavat mõtet,“ märkis Haukanõmm.

Arengukava soovitakse esitada Riigikogule hiljemalt 2018. aasta veebruariks.

Töörühma hakkab juhtima probleemkomisjoni esimees ja selle liikmeteks kutsutakse teadlased ning huvigruppide ja riigiametite esindajad.

Probleemkomisjoni moodustatud töörühm kutsutakse esimest korda kokku 20. novembril. Kohtumine toimub kell 13 Riigikogu konverentsisaalis. Istung on avalik ja sellest toimub veebiülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Link uudisele: Probleemkomisjon moodustas rahvastikupoliitika töörühma

Loe kogu uudist - Riigikogu Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA