Kaitseväe logistikakoolis algas tulevaste logistikaohvitseride erialaõpe (0)

Riik Eesti Kaitsevägi 14.11.2017 12:11 14

Tulevased logistikaohvitserid alustasid täna toetuse väejuhatuse logistikakoolis Ämaris erialamooduli läbimist, kus omandavad teadmisi nii kaitseväe kui tsiviillogistikast.

Järjekorras kümnes omataoline kursus kulmineerub osalejatele mai lõpus, kui nad rakendavad omandatud teadmisi suurõppusel Siil 2018.

Seitse kõrgema sõjakooli põhikursuse kadetti ja kaks tegevväelast õpivad järgnevate kuude jooksul logistikaerialale omast terminoloogiat, mis võimaldab ühtsetel alustel suhelda teiste valdkonna spetsialistidega. Kaasa saadakse süvendatud teadmised kaitseväe logistikasüsteemist, kaitseväe üksuste varustamisest, logistiliste operatsioonide planeerimisest ning nende läbiviimisest. Lisaks kaitseväe logistikale uurivad kursandid lähemalt ka tsiviillogistika põhimõtteid ja toimimist, majanduse ja raamatupidamise aluseid ning transpordi korraldust ja ökonoomikat.

Kursuse ülema kapten Aivar Pilve sõnul oodatakse kursuslastelt eelkõige iseseisvust, õpihimu ning soovi kaitseväe logistika eripärasid tundma õppida. „Soovin, et kursus oleks aktiivne ja osalejad uuriksid ning küsiksid koolitajatelt ise juurde veel rohkem, kui õppekava ette näeb,“ ütles kapten Pilv.

Toetuse väejuhatuse logistikakooli põhiülesanne on logistika taseme-, funktsiooni-  ja täiendusõppe korraldamine ning kaitseväe logistikavaldkonna arendamine. Logistikakool loodi tagalapataljoni koosseisu (praegune toetuse väejuhatuse logistikapataljon) 2003. aastal, et arendada Eestis sõjaväelogistikute koolitamist ning 2012. aastast  kuulub kool toetuse väejuhatuse ülema vahetusse alluvusse. Logistikakool asub Ämari lennubaasi territooriumil.

Loe kogu uudist - Eesti Kaitsevägi Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA