Vaimulik ja kaitseliitlane Jüri Pallo loob uut erakonda Tartu 1000 (0)

Maakond Lõunaeestlane 5.12.2017 12:12 829

Võrus elav vaimulik ja kaitseliitlane Jüri Pallo, kes kogus aasta tagasi kuulsust põliskeskerakondlaste ühendusega, loob nüüd uut erakonda Eesti Erakond Tartu 1000.

Järgneb Jüri Pallo pöördumine:

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused kulmineeruvad 24. veebruaril 2018. aastal Eesti iseseisvusmanifesti taasettelugemisega.

Manifest kõigile Eestimaa rahvastele lõpeb sõnadega:

Eesti! Sa seisad lootusrikka tuleviku lävel, kus sa vabalt ja iseseisvalt oma saatust võid määrata ja juhtida! Asu ehitama oma kodu, kus kord ja õigus valitseks, et olla vääriliseks liikmeks kulturarahvaste peres! Kõik kodumaa pojad ja tütred, ühinegem kui üks mees kodumaa ehitamise pühas töös! Meie esivanemate higi ja veri, mis selle maa eest valatud, nõuab seda, meie järeltulevad põlved kohustavad meid selleks.
Su üle Jumal valvaku
Ja võtku rohkest õnnista
Mis iial ette võtad sa,
Mu kallis isamaa!
Elagu iseseisev demokratline Eesti vabariik.
Elagu rahvaste rahu!
Tallinnas, 24. veebr. 1918.”

Eesti Vabariik astub uude aastasajasse. Olen üks paljudest, kes andnud vande kaitsta Eesti Vabariigi iseseisvust ja demokraatlikku korda, seetõttu suunangi pilgu tulevikku, mis polegi enam nii väga kaugel.

Kutsun kodanikualgatuse korras looma uut erakonda, mille ideoloogia ja programm on kätketud tema nimesse: „Eesti Erakond Tartu 1000″. Edaspidi lühendatult: EET1000

Aastal 2030 pühitseb Tartu linn, heade mõtete linn, ülikoolilinn, nooruse linn, Emajõe Ateena, Tartu Vaimu linn oma tuhandendat juubeliaastapäeva. Kaksteist aastat saame veel vanade poliitiliste jõududega ja poliitilise mõtlemisega välja venitada, kuid mitte enam kauem. Kaksteist aastat ja uut Eesti pilti hakatakse veelgi enam Venemaalt ja Kremlist kujundama. Uued nõudmised on seotud rahvusküsimusega, sest vene rahvas on püsivalt esindatud Eesti pinnal nüüd varsti juba 1000 aastat. Meie, eestlased, tunneme oma maad 8000 ja rohkem aastat.

Fakt on, et Tartu-Jurjevi rajamisega tõid venelased Eesti aladele ristiusu, rajasid kaks kirikut, 1224 kaitsesid seda linna venelased ja eestlased üheskoos. Koos võideldi Eesti Vabadussõjas ja võideti.

Eesti tulevik näeb EET1000 maailmapildis välja nii:
Eestis on kaks põlisrahvast: eestlased ja venelased.
Eesti riigikeel on eesti keel. Eesti ametlikud asjaajamise töökeeled on eesti ja vene keeled. Eesti iseseisvusmanifesti vaimus on kindlustatud kultuurautonoomia kõigile Eesti väikerahvastele, siit tulenevalt on iseenesestmõistetav, et venelased korraldavad riigi toel oma kultuuri- ja hariduselu vene keeles. Kohalikes omavalitsuspiirkondades, kus volikogudes on absoluutne enamus venekeelsete rahvaesindajate käes, on töökeeleks vene keel. Eestis on tugev ja väga hästi relvastatud ning ettevalmistatud Kaitsevägi ning Kaitseliit, mille koosseisus on ka venekeelsed malevad. Eesti kodanikud omavad kõrget kaitsetahet ja moraali ning on pühendunud Eesti Vabariigi ja tema Põhiseadusliku korra kaitsel. Kõigile vaenlastele astutakse koos vastu, sest eestlased ja venelased kaitsevad oma põliskodu.
EET1000 toetab kristlikke põlisväärtusi, seisab traditsiooniliste pereväärtuste eest. EET1000 poliitiline eesmärk on tugev keskklass.

Jüri Pallo
vaimulik

Lisalugemist Vikipeediast.

Jurjevi periood (u 1030-1061)
Vana-Veneletopisside järgi võitis Kiievi suurvürst Jaroslav Tark 1030. aasta paiku tšuude ja rajas vana linnuse kohale uue, mis nimetati Jaroslavi kaitsepühaku Püha Georgi järgi Jurjeviks (Gjurgev, Гюргев). Kuna letopissid linnuse piiramist ei maini ja Tartu-sarnaste viikingiaegsete keskuste tolleaegne mahajätmine oli tavaline, on võimalik, et linnus polnud sel hetkel enam kasutusel. Harrastusajaloolane Enn Haabsaar on arvanud, et tegelikult ei ole kroonikates mainitud Jurjev mitte Tartu, vaid Kiievist 80 km kaugusel asuv ja tänapäeval Bila Tserkva nime kandev linn.

[7]Akadeemiline ajalookirjutus on selle seisukoha väheveenvaks arvanud, sest sündmuste üldine loogika ja Tartu toonane arheoloogiline leiumaterjal, mis eristub selgelt varasemast perioodist ja sisaldab rohkelt Vana-Vene-päraseid leide, viitavad üpris kindlalt Tartule kui Jaroslav Targa rajatud Jurjevile.[8][9]

Tartu liideti Kiievi suurvürstiriigiga arvatavasti Jaroslavi isikliku valdusena. Pihkvapärase kederkeraamika järgi võib oletada Tartu tihedat seotust Pihkvaga ja vähemalt osa selle elanike pärinemist Pihkvast. Kiievi võimu all kasvasid Tartu linnust ümbritsevad asulad oma aja kohta suhteliselt suureks, jäädes näiteks vaid veidi alla Pihkvale, ja ka linnuse muinasaegsest kultuurikihist enamus pärineb just Jurjevi-perioodist. Mõnede luuleidude põhjal on arvatud, et otse linnamäe jalamil paiknenud asula kaguserva oli rajatud kristlik kalmistu, mis hiljem hävines.[9]Pärimuse järgi ehitati Jurjevisse kaks kirikut.[viide?]

EET1000 paigutub poliitilisel skaalal tsentrisse, keskpunkti. Keskerakond (praegune) on tsentrist hetkel vasakule-paremale kõikuv.

EET1000 seisukoht on: käia alati „kuldsel keskteel” oma otsustes. Poliitilised, rahvuslikud, majanduslikud, kultuurilised, sõjalised jne. Kuldne kesktee. Sõna „kompromiss” ei kasutaks. Otsime kuldset keskteed. Võtmesõna on „Võtmeerakond”
Tartu vapil kujutatud võti avab ukse turvalisse ja iseseisvamasse Eesti tulevikku!
J.P.

The post Vaimulik ja kaitseliitlane Jüri Pallo loob uut erakonda Tartu 1000 appeared first on Lõunaeestlane.

Loe kogu uudist - Lõunaeestlane Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA