Galerii: Haapsalus peeti vene laata (0)

Maakond Lääne Elu 6.01.2018 07:01 79

Laupäeval käis Karja tänaval taas laadamelu, sest kuuendat korda peeti talvist vene laata.

Keskpäeval kui laat ametlikult algas, oli tänav juba tihedalt rahvast täis ja tunglemist jagus pea iga leti äärde. Kauplejaid olid seekordsel vene laadal veerandsaja ringis.

Traditsiooniliselt on vene laat olnud eelkõige söögipidu – süüa pakuti nii kohapeal kui sai seda ka kaasa osta. Nii kala- kui ka lihaseljankat, pirukaid ja muid küpsetisi võis leida paljudelt lettidelt. Nende kõrval osutusid menukaks röstitud kilud.

Tänavusel laadal oli varasemast rohkem liha- ja meemüüjaid, kuid koju võis kaasa osta ka pähkleid ja kuivatatud õunu, koduhoidiseid ja kala. Kõige pikem järjekord lookles aga käsitööpelmeenide leti taga.

Laadaliste meeleolu hoidis üleval slaavi rahvakultuuri ansambel Bõliina, kes sel korral oli appi kutsunud ka sõbrad kaugemalt: tantsu- ja lauluansamblid Terek ning Sakala kultuurikeskuse laste teatri- ja laulustuudio laululapsed Tallinnast.

Vene teema jätkub täna õhtul Haapsalu kultuurikeskuses, kus astub üles ansambel Svjata Vatra oma karismaatiline solisti Ruslan Trochynskyiga.

Fotod Arvo Tarmula

Loe kogu uudist - Lääne Elu Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA