Välisminister Mikser Leedus: Peame jätkama koordineeritud koostööd idapartnerite toetamisel (0)

Riik Välisministeerium 11.01.2018 08:01 16

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Vilniuses Leedu välisministri Linas Linkevičiusega, kellega arutati idapartnerlust, Eesti ja Leedu koostööd, julgeolekuolukorda ning transatlantilisi suhteid.


"Oluline on rakendada Eesti ELi Nõukogu eesistumise ajal ellu viidud otsused ja lubadused idapartnerluse küsimustes ning me peame jätkama koordineeritud koostööd, et toetada oma partnerriike," sõnas välisminister Mikser ning lisas, et tähelepanu tuleb pöörata ka kodanikuühiskonna toetamisele ja arendamisele idapartnerlusriikides, kuna kodanikuühiskonnal on oluline roll reformide edukal elluviimisel.


"Eesti ja Leedu on väga head sõbrad ja liitlased, kes näevad küsimusi nii majandus-, kaitse- kui julgeolekuvaldkonnas ühtmoodi. Mõlema riigi tähelepanu keskmes on regionaalsed energia- ja transpordiühendused ning uute ühenduste rajamine Euroopaga aitab meil kindlustada piirkondlikku energiajulgeolekut," ütles Sven Mikser.


Rääkides julgeoleku- ja kaitsepoliitikast rõhutasid välisministrid transatlantiliste suhete olulisust julgeoleku tagamisel Balti riikides. Lisaks kõnelesid välisministrid suvel toimuva  NATO tippkohtumise ettevalmistustest.


Välisminister Sven Mikser osaleb täna õhtul Trakais kõrgetasemelisel konverentsil Snow Meeting. Üritusel arutatakse päevakajalisi välis- ja julgeolekupoliitika küsimusi. Mikser osaleb arutelus transatlantiliste suhete tuleviku teemal.


Pildid kohtumiselt: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576892...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628

Kõik uudised
Loe kogu uudist - Välisministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA