Mikser: Eesti peab olema valmis EL-i eelarvesse rohkem maksma (2)

Maakond Pealinn 13.02.2018 11:02 22

"Eesti on senini olnud Euroopa Liidu eelarve üks suuremaid kasusaajaid. Keskmiselt oleme me iga sisse makstud euro eest saanud tagasi 3,5 eurot, sõnas välisminister Sven Mikser. "Netosaajaks jääme me kindlasti ka järgmisel eelarveperioodil."


Välisminister Sven Mikseri hinnangul peab Eesti olema valmis Euroopa Liidu uude eelarvesse, mille koostamist tänavu alustatakse, rohkem sisse maksma, vahendas BNS

"Eesti seisukoht on, et kui me soovime näha tõhusamat ja teovõimelisemat Euroopat, peame olema ka ise valmis, nüüd juba mõnevõrra jõukama liikmesriigina, pisut rohkem panustama," ütles Mikser teisipäeval riigikogu eest peetud välispoliitika aastakõnes.

"Eesti on senini olnud Euroopa Liidu eelarve üks suuremaid kasusaajaid. Keskmiselt oleme me iga sisse makstud euro eest saanud tagasi 3,5 eurot. Netosaajaks jääme me kindlasti ka järgmisel eelarveperioodil," rääkis välisminister.

"Euroopa Liidu vahendid on oluliselt toetanud meie struktuursete reformide läbiviimist, loonud majanduskasvu, töökohti, aidanud arendada taristut ja edendada teadustegevust. Ka järgmise eelarveperioodi võimalikus rahastamises on kavandatud mitmeid Eestile prioriteetseid projekte, sealhulgas Rail Baltic, elektrivõrkude sünkroniseerimine Euroopaga, teadus- ja arendustegevus," loetles välisminister.

Euroopa Liidu uue mitmeaastase eelarve arutelu saab täiskäigu tänavu mais, kui Euroopa Komisjon tuleb välja eelarve eelnõuga. Uus eelarve hakkab määrama EL-i vahendite kogumist ja kulutamist alates 2021. aastast. Seoses Ühendkuningriigi kui ühe rikkaima riigi ja netopanustaja lahkumisega Euroopa Liidust on tõusnud teemaks EL-i eelarvesse uute vahendite leidmine.

Eesti valmisolekut EL-i tulevasse eelarvesse rohkem maksta on kinnitanud ka peaminister Jüri Ratas.

Riigikogus toimus teisipäeval tähtsa riikliku küsimusena välispoliitika arutelu, kus ettekande tegid välisminister Mikser ja riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Välissuhtlemisseaduse kohaselt arutab riigikogu teise täiskogu töötsükli jooksul välisministri ettekande põhjal riigi välispoliitikat ja selle elluviimist.

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (2)

ei lahe

13.02.2018 12:02
Maksa omast taskust.

krdi sots

13.02.2018 01:02
Oled sa inimene kunagi ühe sendi teeninud, mis ei ole maksumaksja taskust tulnud? Kuradi lahkelt jagad ikka võõrast raha.
Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA