Kultuuriminister peab homme Riigikogus kultuuri aastakõne (0)

Riik Kultuuriministeerium 13.02.2018 02:02 9

Kultuuriminister Indrek Saar teeb homme, 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aastal ning avab lähituleviku väljavaateid.

Kultuuriminister Indrek Saar rõhutas, et Eesti on kultuurriik, mille edukus põhineb meie inimeste loovusel. „Eesti mõte on kultuur ja Eesti kultuuripoliitika aluseks on kaks veendumust. Esiteks, eesti kultuur on riigi hoida. Maailmas on riike, kus kultuurielu on jäetud puhtalt turumajanduse hoolde, kuid Eestis pole see nii kunagi olnud ega tohi ka kunagi olla. Teiseks, riik peab toetama, aga ei tohi ette kirjutada. Riigi ülesanne on pakkuda raamistus, kus kultuur saab sündida, kuid see peab olema vaba ja pidevalt elav,“ rääkis Saar.

Riigikogu täiskogu istung, mille kavas on kultuuripoliitika aastakõne, algab kell 14.00. Ministri aastakõne saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel.  

Kultuuriminister teeb ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelnenud aastal Riigikogu kevadistungjärgul. Valitsus arutas visioonidokumendi 2017. aasta täitmise aruannet 1. veebruaril. Aruandega saab tutvuda siin.

Loe kogu uudist - Kultuuriministeerium Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA