Suri armastatud laulja Heli Lääts (0)

Maakond Pealinn 16.02.2018 11:02 314

Armastatud laulja Heli Lääts lahkus meie seast 85-aastaselt. Lääts on üles astunud estraadi- ja kammerlauljana, osalenud estraadietendustes ja laulnud lastelaule.  Ta sai esimese eesti lauljana estraadi- ja kammerlaulja kvalifikatsiooni. 2004. aastal andis president talla Valgetähe V klassi teenetemärgi ning samal aastal pälvis ta ühe neljast Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutööauhinnast.


1932. aastal sündinud Heli Lääts lõpetas 1955. aastal Tallinna Muusikakooli. Samal aastal debüteeris ta estraadilaval. Aastal 1960 lõpetas ta Tallinna riikliku konservatooriumi laulu erialal, õppides Tiit Kuusiku klassis. Ta sai esimese eesti lauljana estraadi- ja kammerlaulja kvalifikatsiooni, kirjutab BNS.

Regulaarsed esinemised estraadilauljana algasid 1956. aastal Emil Laansoo ansambli ja Eesti Raadio estraadiorkestriga.

Heli Lääts laulmas Valter Ojakääru ja Leelo Tungla laulu "Oma laulu ei leia ma üles".

Aastatel 1957–1961 laulis Lääts Eesti Raadio naistrios. Aastatel 1957–1987 oli ta Eesti NSV Riikliku Filharmoonia solist, 1966–1974 sealsamas estraadistuudio lauluõpetaja.

Heli Lääts laulmas laulu "Mängi kord veel".

Heli Lääts on üles astunud estraadi- ja kammerlauljana, osalenud estraadietendustes ja laulnud lastelaule. Ta on salvestanud oma laule heliplaatidele ja Eesti Raadiole.

Heli Lääts laulmas laulu "Kaunid baleriinid".

Lääts pälvis 1970. aastal Eesti NSV teeneline kunstniku ning 1976. aastal Eesti NSV rahvakunstniku tiitli.

Heli Lääts laulmas laulu "Ei me ette tea".

2004. aastal andis president talla Valgetähe V klassi teenetemärgi ning samal aastal pälvis ta ühe neljast Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutööauhinnast.

"Mida ma võin aga küll öelda, on see, et praegu on väga huvitav, suurte muutuste aeg, ootame ära, mis meie elust saab," rääkis Lääts viimases Pealinnale antud kommentaaris. "Inimesed otsivad praegu iseennast. Millegipärast leidub maailmas nii palju inimesi, kes sünnivad küüned oma poole ja tahavad võimu saada."

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA