9 Apple AirPods nõksu, mida sa ei pruugi teada (0)

Portaalid Digitark 13.03.2018 12:03 25

Apple AirPods kõrvaklapid on vähehaaval muutunud üha enam kättesaadavamaks ning vähemalt minu jaoks peaksid need olema iga Apple iPhone’i omaniku soovide nimekirjas tänu oma kasutusmugavusele ja ka funktsionaalsusele. Ometi ei pruugi iga värske AirPods’ide omanik täpselt teadagi, milliseid võimalusi need minimalistlikud valged vidinad endas peidavad.

Paaritamine

Siin ei tohiks ilmselt ühelgi kasutajal küsimusi olla, sest Apple on teinud klappide paaritamise telefoniga sedavõrd lihtsaks ja intuitiivseks, et sellega saaks hakkama isegi laps või algtasemel inglise keelt valdav pensionär.

Mida aga paljud ei tea, on see, et ühte klapipaari saab paaritada mitme erineva iPhone’iga. Selles tuleb lihtsalt laetud klapikarp avada teise iPhone’i läheduses ning teise telefoni ekraanile ilmub klapirakenduse avaekraan kirjaga „Not Your AirPods“. Sellest kirjast ei maksa ennast aga heidutada lasta, vaid vajutada klapikarbi tagaküljel asuvat diskreetset nupukest kuni klappide indikaatortuli välgatab valgelt. Palju õnne – klapid on ühendatud uue telefoniga.

Paaritamine mitte-Apple seadmega

Ehkki kõige paremini sobivad Apple’i seadmed mõistagi kokku omavahel, siis ei tasu karta nende kasutamist kasvõi Android-seadmetega. Ning siin ei pea ma silmas ainult telefone või tahvelarvuteid. Mugav on neid näiteks kasutada kasvõi Bluetooth-ühendusega varustatud televiisoriga, süle- või lauaarvutiga. Seadmega paaritamine pole oluliselt keerulisem kui Apple’i seadmetega – avage oma seadme Bluetooth-seaded ning vajutage avatud klapikarbi tagaküljel olevale valgele märkamatule nupukesele. Klapikarbi indikaatortule valge välgatus näitab, et klapid on ühenduse loonud ning teil tuleb need lihtsalt seadmete nimekirjast välja valida.

Aktiveeri Siri

Topeltkoputusega vasemale või paremale klapile võib kasutaja aktiveerida Apple’i virtuaalassistendi, Siri. Konkreetse klapi saab valida telefoni Bluetooth-sätete alt, klikkides AirPods’ide nime taga oleval väikesel ’i’ tähel. Sama tähe all avanevad ka teised AirPods’ide sätted. Mis puutub aga Sirisse, siis tema abiga võid hallata meediat st reguleerida helitugevust või näiteks küsida suunda punktist A punkti B.

Apple AirPods kompaktselt karbis. Foto: Telia
Apple AirPods kompaktselt karbis. Foto: Telia

Muuda topeltkoputuse funktsioone

Nagu öeldud pääseb läbi Bluetooth-sätetesse ja seal oleva AirPods nime järel olevale ’i’-tähele klikkides muuta topeltkoputuse funktsioone. Funktsioonide valik hõlmab peamiselt meediahaldust: Play/Stop, eelmine lugu, järgmine lugu ja Siri aktiveerimine. Ühe võimalusena võib aga topeltkoputuse funktsiooni täielikult välja lülitada.

Lülita välja automaatne kõrvatuvastus

AirPods’ide üheks mugavusfunktsiooniks on muusika katkemine kui kasvõi üks klapp kõrvast ära võtta. Ometi võib olla olukordi, kus seda funktsiooni pole vaja mingil põhjusel kasutada. Seda saab sisse ja välja lülitada klappide Bluetooth-sätete alt.

Vaheta mikrofone

AirPods’idel on mõlemad klapid varustatud mikrofonidega, mis muudab need telefoni kasutades mugavaks hands-free seadmeks. Oletame aga, et te soovite jagada seda muusikat või taskuhäälingut, mida parajasti kuulate, mõne kaaslasega. Samas aga ei soovi te kaaslase võimalikku sekkumist samal ajal teile saabuvasse telefonikõnesse (paraku kuuleb ta seda). Lülitades aga kaaslase kasutuses oleva klapi mikrofoni välja, saate telefonile vastata ainult teie.

Andke oma AirPods’idele nimi

Oma vahvate valgete klappide Bluetooth-sätetest võite lisada neile isikupära ja anda klappidele päris oma nime. Nagu näiteks Anne Airpodid või Kalle Kõrvarõõmud. Funktsionaalsust uus nimi ei lisa, kuid selle eest loob emotsionaalse sideme nende kasulike vidinatega.

Mitmekordista kuulamisaega

AirPods’id peaksid ühe laadimisega kestma kuni 5 tundi, täislaetud klapikarp pakub klappidele kuni 24 tundi kasutusaega, 15-minutise laadimisega peaksid klapid pakkuma kuni kolm tundi kuulamisaega. Kuulates aga näiteks taskuhäälinguid, loenguid vms on kaval hoida ühte klappi karbis laadimas ning kasutada teist, sest jutusaated tegelikku stereoefekti ju ei vaja. Kvaliteetse stereoheli toob Apple aga ka ühte kõrvaklappi.

Leia kadunud AirPods’id

AirPods’id on meeldivald väikesed, kompaktsed ja siledad. Ning neid on kaks tükki. See suurendab nende kadumisvõimalust ka kaks korda. Seda enam, et kõrvas on klapid peaaegu märkamatud. Klapi kadumise korral tuleb kasutajale appi iPhone’i Find My Phone-rakendus, mis on operatsioonisüsteemi sisse ehitatud. Rakendus näitab klappide asukohta kaardil või siis vähemalt viimast teadaolevat asukohta, mis on ometi suur samm otsingute alustamiseks.

Viibides aga klappidega vähemalt Bluetooth-ühenduse raadiuses võib otsingutele aidata kaasa, kui panna klapid häält tegema. Kumbki klapp võib anda vähemalt kahe minuti jooksul üha valjenevat helisignaali. Sellest on suur abi, kui klapp on näiteks koduses majapidamises ’jalutama läinud’. Kui aga mingil veidral põhjusel on kadunud mõlemad klapid, siis kaardil on neist korraga ainult üks. Kui üks klapp on leitud, siis tuleb see sulgeda karpi oma kohale ning värskendada Find My Phone-rakendust. Seejärel saab siirduda teise klapi otsingutele.

The post 9 Apple AirPods nõksu, mida sa ei pruugi teada appeared first on Digitark.

Loe kogu uudist - Digitark Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA