Oudekki Loone osaleb NATO PA julgeoleku tsiviilmõõtme komitee istungil Kataris (0)

Riik Riigikogu 13.03.2018 05:03 17

Loone sõnul ei ole Katar küll NATO liige, kuid võtab liikmesriikide kõrval osa mitmetest operatsioonidest. „Pidades silmas olukorda Pärsia lahe piirkonnas, on väga oluline kuulata Katari nägemust uuest olukorrast Lähis-Idas, arvestades Süüria valitsusvägede edu Süüria kodusõjas ning Vene-Iraani-Liibanoni interventsioone ISISe vastu,“ ütles Loone.  

Tänasest kuni neljapäevani toimuvate NATO PA julgeoleku tsiviilmõõtme komitee kohtumistel on kõne all Katari ja NATO suhted ning kaitsekoostöö. Eraldi käsitletakse Pärsia lahe piirkonna turvalisust ning sõda Süürias ja Iraagis, aga ka muid regionaalseid julgeolekuprobleeme. Lisaks arutatakse Teherani ja Riyadhi vahelist rivaliteeti ning seda, kuidas tänane Iraak sellesse konteksti sobitub.

Veel räägitakse kohtumistel Katari terrorismivastasest strateegiast. Samuti saavad komitee liikmed ülevaate parlamentarismi rollist Kataris, Katari sisepoliitilisest dünaamikast ning inimõiguste kaitsega seotud küsimustest.

Väljasõiduistungil on kavas külastada ka Al Udeidi sõjaväebaasi, mis asub 35 kilomeetri kaugusel riigi pealinnast Dohast ning telekanali Al-Jazeera peakorterit.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee 
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Link uudisele: Oudekki Loone osaleb NATO PA julgeoleku tsiviilmõõtme komitee istungil Kataris

Loe kogu uudist - Riigikogu Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA