Õppusel Siil pildile saanud põdravasikas jõudis Briti meediasse (0)

Riik Eesti Kaitsevägi 15.05.2018 11:05 43

BBC kirjutab oma kodulehel suurõppuse Siil ajal sõduritega kontakti otsinud ja pildile püütud põdravasikast ja annab ülevaate õppusest, sealhulgas õppuse nime seosest siili kui loomaliigiga.

Sama juhtumi kohta on päringu teinud ka New Yorgis paiknev ja looma- ning keskkonnauudistele keskendunud väljaanne The Dodo.

Siilil osalenud sõdurid kohtusid metsas eksinud põdravasikaga ja informeerisid sellest keskkonnaametit, kust anti teada, et põdraema tuleb ilmselt vasikat otsima alles öösel, kui inimtegevus vaikseks jääb. Hirm, et inimesega kokku puutudes jäävad vasikale külge võõrad lõhnad, pidi olema pigem müüt. Öösel oli veel vasika häält kuulda, kuid hommikul saabunud veterinaaramet märkas värskeid täiskasvanud põdra jälgi, mis oli selge märk, et põdraema leidis vasika.

Suurõppus Siil kestis 2. maist kuni 13. maini ja selle raames mängiti läbi erinevad stsenaariumid, mille käigus harjutasid koostööd politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, Kaitseliit, kaitsevägi, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid ning liitlaste ja partnerriikide relvajõudude üksused. Õppusest võttis osa üle 18 000 inimese 19 riigist.

Loe kogu uudist - Eesti Kaitsevägi Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA