Seadus piirab ajateenistusest ja õppustes kõrvalehoidjate õigusi (1)

Maakond Pealinn 13.06.2018 01:06 27

Riigikogu võttis vastu seaduse, mis annab võimaluse peatada ajateenistusest ja kaitseväe õppekogunemisest kõrvalehoidjatele väljastatud õiguste ja lubade kehtivust või väljastamist.


Kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse poolt hääletas 72, vastu oli 7 ja erapooletuks jäi kaks saadikut, vahendas BNS.

Seadus lubab kaitseväel ja kaitseressursside ametil lisaks sunniraha ning väärteokaristuste määramisele taotleda halduskohtult mootorsõiduki juhtimise õiguse, väikelaeva ja jeti juhtimise õiguse, relvaloa, relva soetamisloa, kalastuskaardi ning jahipidamisõiguse kehtivuse või väljastamise peatamist.

Lisaks kaitseväeteenistuse seaduse muudatustele täiendatakse vastavas osas teisi seadusi, mis viidatud erinevate õiguste ja lubade taotlemise ning kehtivuse korda käsitlevad.

Sunnimeetmed on sarnased elatisabi võlglastele juba kehtivate meetmetega ja neid rakendatakse vaid halduskohtu otsusel ning on pigem erandiks, märkis pressiesindaja.

Sunnimeetmeid rakendatakse eelkõige ajateenistuskohustuse täitmisest korduvalt kõrvalehoidvate kutsealuste suhtes, kelle osas pole muud seaduses ettenähtud meetmed, nagu ettekirjutus, rahatrahv ja sunniraha tulemust andnud. Samuti on võimalik sunnimeetmeid rakendada kaitseväe õppekogunemistelt korduvalt kõrvalehoidjate suhtes.

Seadus jõustub 2019. aasta 1. jaanuaril.

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (1)

heinsalu

13.06.2018 01:06
On ikka idioodid. Selle asemel, et rõhuda isamaa armastusele, minnakse teed, kus lihtsam on leiutada karistusi. Tüüpiline ajudeta ühiskond.
Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA