Kaitseminister külastas suurlaagrit Spekter (0)

Riik Kaitseliit 10.07.2018 12:07 51
Kaitseminister Jüri Luik kohtus eile Lääne-Virumaal Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suurlaagris Spekter osalejatega.
Minister Luige sõnul annab laager suurepärase võimaluse noorele riigikaitsega tutvumiseks. „Riigikaitseline huviharidus põhikoolieas ning riigikaitseõpetus keskkoolis annavad kokku tervikliku arusaama eluks vajalikest riigikaitselistest põhitõdedest,“ lausus Luik.
 
Luik märkis, et huvist riigikaitse vastu noorena võib tulevikus välja kasvada karjäär kaitseväes. „Võimalused väga eduka karjääri loomiseks Eestis on tagatud,“ lisas ta.
 
Kaitseminister sai külastusel ülevaate suurlaagri ja  Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevustest ning vestles laagris osalevate noortega.
 
Suurlaager Spekter on osa Kaitseministeeriumi algatatud noorte isamaalise hariduse programmist, mille eesmärk on edendada põhikooliealiste noorte seas isamaalisi väärtusi ning anda neile võimalus osaleda kodanikukasvatuse suunitlusega huvihariduses.
 
Lääne-Virumaal Lammasmäel eilsest reedeni toimuvast laagrist võtab osa ligi 1000 noort, kelle hulgas on ka külalisesindused Poolast ja Leedust.
 
Suurlaagris omandatakse erinevaid oskusi ja teadmisi Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonist ning nende seotusest riigikaitsega laiemalt. Noored saavad osaleda nii õppetegevuses, loodusmatkal ja ekskursioonil kui ka panna proovile oma meeskonnatöö oskused spordipäeval.
 
Loe kogu uudist - Kaitseliit Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA