Vabaerakonna juhatuse avalik pöördumine: lõpetage ametikohtadega žongleerimine! (0)

Teine meedia Vabauudised 10.08.2018 09:08 36

Vabaerakonna juhatus pöördub avalikult peaminister Jüri Ratase ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski poole. Vabaerakond soovib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis topeltministrite kohtade kaotamist. Seoses ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo ametist tagasiastumisega on selleks taaskord tekkinud head eeldused.

Vabaerakond tõdeb, et topeltministrid on hägustanud valdkondade vastutusalasid, pole parandanud avalikku haldust ning on toonud kaasa uute poliitiliste ametikohtade loomise.

Vabaerakond teeb ettepaneku, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööd jääks juhtima üks minister. Peaminister Jüri Ratas ja sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski peavad koos otsustama, kas see on Kadri Simson, Rene Tammist või keegi kolmas. Sellise otsuse saab teha kehtiva seadusandluse alusel.

„Rene Tammist on hea spetsialist ja tal võib ministriametiks olla eeldusi, aga selline ametikohtadega žongleerimine ei tule lõpuks kellelegi kasuks,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Vabaerakond taunib praktikat, mille kohaselt nii sotsiaalministeeriumis kui majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on loodud topeltministrite kohad üksnes poliitilistel põhjustel. Samuti on tarbetuks muutunud haldusreformi koordineeriva ministri koht rahandusministeeriumis.

Vabaerakond on esitanud Riigikogu menetlusse seaduseelnõu 636, mille järgi kaotataks kolme ministri ja seitsme nõuniku ametikohad. Antud eelnõu vastuvõtmine hoiaks lisaks vastutuse selginemisele kokku ka 450 000 eurot aastas.

The post Vabaerakonna juhatuse avalik pöördumine: lõpetage ametikohtadega žongleerimine! appeared first on Vabauudised.

Loe kogu uudist - Vabauudised Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA