Eesti jalaväeüksus Malis alustas teenistust (0)

Riik Eesti Kaitsevägi 10.08.2018 02:08 43

Esmaspäeva varahommikul Eestist startinud jalaväerühm Estpla-26 alustas Malis teenistust Prantsusmaa juhitaval operatsioonil Barkhane.

Malisse saabunud Eesti üksusega kohtudes kinnitas Gao sõjaväebaasi ülem kolonel Jean de Monicault Eesti kontingendi ülema major Kristjan Karisti õlale Võõrleegioni sümboolikaga embleemi ja rõhutas omavahelist tihedat sidet. „Võõrleegionis teenib inimesi väga mitmest rahvusest, seega tean, et eestlased sulanduvad meie tegemistesse kiiresti,“ ütles kolonel Monicault.

Eesti kontingendi esmane eesmärk on saavutada lahingvalmidus, et täita üksusele määratud ülesandeid. Selleks, et harjumine kohalike olude ja eripäradega oleks võimalikult sujuv, tehakse tihedat koostööd Prantsusmaa sõduritega. Ühiselt mehitatakse nii kontrollpunkte kui pääslaid ja patrullitakse Gao sõjaväebaasi ümbruses. Täieliku lahingvalmiduse saavutab Eesti üksus augusti teises pooles.

Kevadel andis riigikogu kaitseväele mandaadi lähetada jalaväerühma suurune üksus Malisse, et toetada Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane. Mässutõrjeoperatsioon katab viit (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) Saheli piirkonna riiki ja selle läbi toetakse viie riigi võitlust äärmuslastega ning ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubandusega.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58899

Loe kogu uudist - Eesti Kaitsevägi Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA