Keskerakond heidab kriminaalkorras karistatu edaspidi automaatselt välja (0)

Maakond Pealinn 6 päeva tagasi 8

Keskerakonna kongressil võeti eile vastu põhikirja muutmise otsus, mille kohaselt tähendab erakonna liikme kriminaalasjas jõustunud süüdimõistev kohtuotsus erakonnast väljaarvamist.

 


Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakonnale on avalikkuse poolt seatud paljuski kõrgemad ootused kui teistele erakondale ning Keskerakond annab oma parima, et neid ootusi täita. "Praeguse ja loodetavasti tulevase peaministrierakonnana teeme otsuseid, mis annavad selgelt märku, millist Keskerakonda tänane juhtkond näha soovib ja millist mitte," selgitas Korb, et kõige olulisem on erakonna jaoks inimeste usaldus.

Ta sõnas, et kongressil vastu võetud põhikirja muudatus ütleb täna sisuliselt seda, et kriminaalkaristuse jõustudes arvatakse inimene erakonnast automaatselt välja. "Nii, nagu hetkel teistelgi erakondadel, ütles ka meie varasem põhikiri, et erakonnal on kaalutusõigus, kas liige erakonda jätta või mitte. Täna tähendab jõustunud kriminaalkaristus tähendab erakonnast lahkumist," rääkis peasekretär.

Põhikirjale lisati ka punkt, mille kohaselt tuleb erakonna liikmel juhinduda oma tegevuses sel suvel vastu võetud Keskerakonna eetikakoodeksist. "Ka Keskerakonna eetikakoodeks on Eesti poliitilisel maastikul ainulaadne, kuid loodame jätkuvalt, et teisedki erakonnad poliitilise kultuuri parandamise esimeseks sammuks sellise dokumendini ühel hetkel jõuavad," rõhutas Korb

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA