Paet: Reinsalu käsitleb ÜRO migratsioonilepet ebaprofessionaalselt (0)

Maakond Pealinn 3 päeva tagasi 10

Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet on seisukohal, et justiitsminister Urmas Reinsalu laupäevane mõtteavaldus ÜRO migratsioonileppe osas on ebaprofessionaalne.


"See on juba päris piinlik, kui ka valitsuse liikmest justiitsminister teatab suure erakorralisusega keset kaunist laupäeva kõigile meediakanalitele, et ÜRO migratsioonileppe heakskiitmine kuu aja pärast saabub tohutu üllatusena ja selle sisu on justkui teadmata. See ei ole professionaalne," vahendas BNS Paeti sotsiaalmeediat.

"Tegelikult otsustas ÜRO peaassamblee juba septembris 2016, et 2018. aastaks tuleb ette valmistada ÜRO liikmesriikide valitsuste vahel läbiräägitav ülemaailmne migratsioonikokkulepe, et selle keerulise probleemistikuga maailmas võimalikult ühtsete põhimõtete alusel tegutseda," selgitab Paet enda postituses. "Migratsioonikokkuleppe ettevalmistamine algas eelnevast tulenevalt aprillis 2017, millele järgnes 15 kuud (!) riikide valitsuste vahelisi konsultatsioone ja läbirääkimisi."

"13. juulil 2018 ehk neli kuud tagasi (!) lõpetasid liikmesriigid ÜRO migratsioonikokkuleppe teksti üle kõnelused ehk tekst sai valmis ja on sellest ajast alates kõigile kättesaadav, muuhulgas ÜRO kodulehel, ÜRO ametlikes töökeeltes, seal hulgas inglise keeles," märgib Paet ja lisab, et samuti otsustasid riigid kõnelusi lõpetades, et 10.-11. detsembril toimub Marokos valitsustevaheline konverents, et see ülemaailmne kokkulepe heaks kiita.

"ÜRO kodulehel on must-valgel kirjas, et ÜRO migratsioonikokkulepe ei ole õiguslikult siduv. Eesmärk on migratsiooniga tegelemisel kõikjal maailmas rõhutada tegutsemise aluseks olevaid väärtusi - riikide suveräänsus, vastutuse jagamine, mittediskrimineerimine ja inimõigused," kirjutab Paet. "Selleks, et migratsiooni põhjustega ja mõjudega paremini toime tulla. Kogu senist ajakava ja asjade kulgu arvesse võttes vähendavad valitsuse liikmete sellised avaldused veelgi valitsuse usaldusväärsust."

Loe kogu uudist - Pealinn Tagasi uudistesse
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata.
Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaarid (0)

Kommentaari lisamine...
Palun sisesta nimi Palun sisesta kommentaar VIGA