Rootsi parempoolne erakond Alternativ för Sverige pidas Kopenhagenis oma Euroopa Parlamendi valimiste avaürituse

Jaak Madisoni kõne eesti keeles oli selline (jättes välja alguses oleva tervituse): Mis on nende valimiste põhiline küsimus? Euroopa tulevik! Just see on põhiküsimus! Mis saab Euroopa Liidust, kui palju annavad riigid edasi oma suveräänsust vabatahtlikult ära ning kas seda on võimalik tagasi pöörata? Euroopa Komisjoni ametnikud on pidevalt väitnud, et riigid ise annavad oma suveräänsust ära, sest föderaalsel tasemel on palju efektiivsem ja parem probleeme lahendada. Neil on isegi õigus. Just sellel põhjusel ongi nõus enamus riike kinkima oma iseseisvust Euroopa Komisjonile, kuna nad ei taha tegeleda ka probleemidega. Kuid kui kingid suveräänsuse ära probleemide lahendamise eest jooksmiseks, siis kaovad õigused ka muudes valdkondades.

Rootsi parempoolne erakond Alternativ för Sverige pidas Kopenhagenis oma Euroopa Parlamendi valimiste avaürituse
AFS

Jaak Madisoni kõne eesti keeles oli selline (jättes välja alguses oleva tervituse):

Mis on nende valimiste põhiline küsimus? Euroopa tulevik! Just see on põhiküsimus! Mis saab Euroopa Liidust, kui palju annavad riigid edasi oma suveräänsust vabatahtlikult ära ning kas seda on võimalik tagasi pöörata?
Euroopa Komisjoni ametnikud on pidevalt väitnud, et riigid ise annavad oma suveräänsust ära, sest föderaalsel tasemel on palju efektiivsem ja parem probleeme lahendada. Neil on isegi õigus. Just sellel põhjusel ongi nõus enamus riike kinkima oma iseseisvust Euroopa Komisjonile, kuna nad ei taha tegeleda ka probleemidega. Kuid kui kingid suveräänsuse ära probleemide lahendamise eest jooksmiseks, siis kaovad õigused ka muudes valdkondades.

Tuletame meelde näiteks finantskriisi kümme aastat tagasi. Põhjusel, et enamus riike polnud valmis maksma kinni pankade kahjusid või laskma neil pankrotti minna, tulid Euroopa Liidu tasandil välja plaaniga luua Euroopa Stabiilsusmehhanism. Sellega andis iga Euroopa Liidu eurotsooni liige garantii, millega võeti kolossaalsed kohustused. See aga tähendas järsult suuremat föderaliseerumist fiskaalpoliitikas. Tänaseks oleme jõudnud punkti, kus Prantsusmaa president nõuab, et Euroopa Liidus oleks üks rahandusminister, kellele alluvad riikide rahandusministrid. Saksamaa on sellele ideele vaikides andnud heakskiidu ning on vaid aja küsimus, millal seda ideed agressiivsemalt suruma hakatakse.

Kevadel toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste põhiline küsimus on see, et kui suure poliitilise jõu saavad parempoolsed erakonnad, kes ei aktsepteeri Euroopa Liidu föderaliseerumist, mille tõttu lahkub Suurbritannia. See määrab kogu Euroopa tuleviku ning see on põhjus, miks iga valija peab tulema välja ja oma arvamust näitama! Selle nimel peame ka meie töötama, et oma kampaaniates rõhutada, kui oluline on igaühel tulla valima ja olla otsustaja Euroopa ja oma kodumaa tuleviku üle. Kui valima ei lähe, et siis pole mõtet pärast ka kiruda, kui migratsioonikvoodid on kehtestatud või maksame Saksamaa pankadele Kreeka võlgu.

Ma olen täiesti kindel, et Alternatiiv Rootsile jätkab kasvu ja teeb hea tulemuse Euroopa Parlamendi valimistel. See on nõudnud palju tööd ja pingutamist, kuid see on olnud põhjusega, sest Rootsi vajab uusi poliitilisi jõude, kes seavad esikohale rootslased ja Rootsi.
Lisaks oleks see Euroopa Komisjoni ja Junckeri õudusunenägu ja tal kaoks pikaks ajaks uni.
Loodetavasti saame me hakata koostööd tegema Euroopa Parlamendis, sest ka mina kandideerin ning loodetavasti Eesti inimesed mind toetavad.
Ma luban, et hakkan töötama üheskoos rootslastega suveräänsete rahvusriikide nimel ning föderalistid veel nutavad selle pärast.