Swedbanki netipangas näeb nüüd ka teise panga kontojääki ja peagi muudki

Swedbanki eraklientidel võimalik näha oma internetipangas ka SEBs asuva konto jääki. Peagi avaneb sama võimalus ka äriklientidele. Lähiajal saab internetipangas näha oma teistes pankades olevate kontode jääke, kontode väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt makseid.

Swedbanki netipangas näeb nüüd ka teise panga kontojääki ja peagi muudki
Swedbank

„Üks esimestest avatud panganduse uuendustest jõuab Swedbanki ja SEB teenuseid kasutavate klientideni. Soovi korral saavad meie kliendid vaadata Swedbanki internetipangas ka oma SEB konto jääki, mis annab inimestele võimaluse omada paremat ülevaadet oma rahaasjadest. Swedbank on esimene pank, mis pakub seda teenust oma klientidele,“ ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla ning lisas, et kuigi praegu saavad koondteavet Swedbanki ja SEB kontode kohta vaadata ainult erakliendid, on pank juba testimas sama funktsiooni ka äriklientide jaoks.

Selleks, et mõlema panga kontode infot ühest kohast vaadata saaks, tuleb siseneda Swedbanki internetipanka ja klikata lingil „Lisan teise panga kontod“ ning järgida juhiseid.

„Sügisel saavad meie kliendid internetipangas vaadata lisaks teistes pankades olevate kontode jääkidele ka kontode väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt ka makseid. See tähendab, et kliendid ei pea enam erinevate pankade keskkondadesse eraldi sisse logima, et oma rahaasjadel silma peal hoida ning lisaks saavad nad Swedbanki kasutajaliidese kaudu teha ka makseid oma kontodelt SEBs, LHVs, Luminoris või mõnes muus pangas,“ kinnitas Metsla ning tõi välja, et pank ei analüüsi ega salvesta klientide teiste pankade kontoinfot.

14. septembril jõustub Euroopa Liidu makseteenuste direktiiv PSD2 (Euroopa Liidu teine makseteenuste direktiiv), mille eesmärk on arendada elektrooniliste maksete turgu ning luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi. Selleks ajaks peavad kõik Euroopa Liidus tegutsevad pangad avama oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele, mis avab tulevikus uusi võimalusi ka erasektorile. Kasutaja nõusoleku korral saavad pangad pakkuda mitut uut teenust – kuvada kliendi teise teenusepakkuja juures asuva konto infot ja algatada sealt makseid. Kliendi nõusolek andmetele juurdepääsuks kehtib 90 päeva, kuid kasutaja võib selle igal hetkel tagasi võtta.

Swedbank